Diet&Fitness

Répás muffin

img_0323.JPG

Hozzávalók:

– 300 g répa 

– 2 tojásfehérje 

– 150 g zabpehely 

– 60 g vaníliás fehérjepor 

– késhegynyi szódabikarbóna 

– fahéj, édesítőszer 

 

Elkészítés:

A tojást az édesítővel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a meghámozott, reszelt répát. A többi hozzávalót összekeverjük és hozzáadjuk a tojáshoz. Mikor az egész egységes massza lesz, akkor muffin formába 180 fokon előmelegített sütőben 20 percig sütjük.

Tojás muffin

img_0290.JPGEzt a receptet azoknak ajánlom aki szeretné feldobni magának a reggeli tojását

Hozzávalók:

– 3 tojás 

– pulykamell felvágott 

– Zsírszegény sajt 

– kápia paprika 

– extra szűz olívaolaj vagy kókuszzsír 

– só, bors, bazsalikom, fokhagyma granulátum

img_0292.JPG

Elkészítés:

A sütőt melegítsük elő, a muffin formákat olajozzuk be kicsit. 

Egy tálba keverjük össze a tojásokat, vágjuk bele a felvágottat, paprikát, tegyük hozzá a sajtot, fűszereket és önthetjük is bele a formába. 180 fokon sütjük kb. negyed óráig. Arra kell figyelni, hogy egy kicsit megnövekedik sütés közben – hagyjunk ennek helyet a formában -, de miután kikerül a sütőből, újra összeesik.

 

 

 

Pulykafasírt cukkinifasírttal céklapürével

img_0199.JPG

Hozzávalók:

Pulykafasírthoz:

Cukkinifasírthoz: 

  •  Egy cukkini
  • fél vöröshagyma
  • 1 gerezd fokhagyma 
  •  10 gramm zab
  • 1 tojás
  • só, bors

Céklapüré:

  • egy cékla
  • őrölt kömény
  • reszelt torma

Elkészítés:

A darált húst a többi hozzávalóval alaposan összekeverjük, összegyúrjuk.Nedves kézzel 4 lapos pogácsát formázunk belőle.Serpenyőben kevés extra szűz olívaolajt forrósítunk és a húspogácsa mindkét oldalát szép pirosra sütjük.

Cukkinit meghámozzuk, és lereszeljük. Várunk egy keveset, és a levet amit eresztett, leöntjük róla.

Felaprítjuk a hagymát, préseljük a foghagymát, hozzáteszünk egy tojást, zabot, magát a cukkini belsőséget, ezt ízesítjük.

Közben előmelegítjük a sütőt, 180 fokra, egy sütőlapra sütőpapírt helyezünk.

Cukkiniból kis golyókat formázunk, egymás mellé helyezzük és 20 percen keresztül sütjük.

Céklát meghámozzuk, feldaraboljuk, sós vízben megfőzzük. Utána botmixerrel pürésítjük, hozzáadjuk ízlés szerint a köményt és tormát. 

Vércsoport diéta

abo-dieta_0.jpg

Manapság szinte hetente érkeznek meg hozzánk új hangzatos „tudományosan igazolt” diéták, amik gyors eredményeket ígérnek.

Ezektől a diétáktól mindenkit óva intenék, ezek a diéták nagyon egyoldalúak, abbahagyásuk után eléggé nagy a valószínűsége a yo-yo effektusnak. Illetve ha valaki így fogy, megfelelő fehérje bevitel és mozgás nélkül, akkor először izmot fog veszíteni és ha még le is fogy, akkor a teste tónustalan plöttyedt lesz.

Mint már mondtam, a diétát nem lehet sürgetni, hagynunk kell a testünknek időt és tartós, hosszan fenntartható eredményekre törekedjünk.

Szeretnék bemutatni egy aránylag új keletű diétát, a vércsoport diétát.

Egy amerikai orvos – D’Adamo – egyéb kísérletei során felfigyelt arra, hogy ugyanaz az étel másképp hat különböző emberekre, és a különbséget a vércsoportok másságában találta meg. Véleménye szerint a genetikailag meghatározott szükségletünk alakítja ízlésvilágunkat, s vágyunk a szervezet számára optimálisan hasznosítható ételekre

Vérünk és az általunk elfogyasztott táplálék között kémiai reakció zajlik le. Ez a reakció genetikai örökségünktől függ. Ha gondosan követjük a vércsoportunknak megfelelő étkezési tervet, akkor:

  • kisebb az esély a gyakori vírus- és egyéb fertőzésekre,
  • testsúlyunk beáll az ideális értékre, mivel szervezetünk megszabadítja magát a méreganyagoktól,
  • nagyobb eséllyel előzhetjük meg az életet veszélyeztető olyan betegségeket, mint a rák, a szív-, és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, májelégtelenség,
  • elkerülhetünk számos olyan tényezőt, amely gyorsítja a sejtpusztulást (azaz az öregedési folyamatokat.)

A vércsoport szerinti táplálkozás lehetőséget ad, hogy helyreállítsuk immunrendszerünk természetes védekezőképességét, megtisztítsuk vérünket és szervezetünket. Ez a fajta táplálkozás tekinthető kiinduló alapnak, a táplálkozási tanácsok erdejében, ez áll harmóniában természetes genetikai ritmusunkkal.

A program az ételeket három kategóriába sorolja: jótékony hatásúak, semlegesek és kerülendőek. A jótékony hatásúak azok az ételek, amelyek gyógyírként hatnak szervezetünkre. A semleges ételek csupán táplálékként viselkednek. A kerülendő ételek ártólag hatnak ránk. A legjobb megközelítés, a kerülendő ételek teljes elhagyása, és azon semleges ételek fogyasztásának csökkentése, amelyek súlynövekedést okoznak. Ez a módszer kiegyensúlyozott étrendet és egészséges mértékű fogyást tesz lehetővé.

Spenótos tészta

Nagyon könnyen elkészíthető, egészséges, finom és diétás ebéd!

img_0186.JPG

Hozzávalók:

  • 300 g spenót (mirelit, vagy friss)
  • 3 gerezd fokhagyma 
  • 250 gramm teljes kiőrlésű tészta 
  • só, oregánó 

 

Elkészítés

Egy lábasban elkezdem megfőzni a spenótot, hozzáadom a fokhagymát, sót.

Másik lábasban a forrásban lévő sós vízbe teszem a tésztát. 

Mikor mindkettő elkészült, akkor  tésztáról leöntöm a vizet és hozzáadom a spenótot.

Díszítésnek lehet rá reszelni egy kis zsírszegény sajtot. 

DIA-WELLNESS kókuszos paté 150g

Aki nem szeret annyira sütni, főzni, annak szeretnék ajánlani édességet, aminek csökkentett a szénhidrát tartalma. Alkalmanként ebből is lehet 1-2 szemet venni. De, mint mindenhol, itt is ügyelni kell azért a mértékletességre!

1072dw150.jpg

 

Édesítőszerrel készült termék, cukorbetegek is fogyaszthatják.

 

Termék tulajdonságai: Összetevők: sütőmargarin (hidrogénezett növényi olajok és zsírok (pálma-, és szójaolaj-és zsír), ivóvíz, emulgeálószer (zsírsavak mono-és digliceridjei), étkezési só, savanyúságot szabályzó anyag: citromsav, színezék: bétakarotin, aromák), Dia-Wellness lisztkeverék ( búzafehérje, növényi rost, búzarost, növényi zsír, tömegnövelőszer: polidextróz, stabilizátor: guargumi, xantan, étkezési sav: tejsav, enzimek, lisztkezelőszer: aszkorbinsav), búzaliszt, kókuszreszelék, édesítőszer (maltit, teljes tojáslé, zsírszegény kakaópor, Dia édes édesítőszer (víz, fruktóz, eritrit, szukralóz), étkezési sav (citromsav), tartósítószer (kálium-szorbát).
100g tartalmaz:
energia (KJ/Kcal): 2004/477
fehérje: 7,8g
szénhidrát: 28,2g
zsír: 39 g  

 

 

Protein palacsinta szénhidrát nélkül recept

img_6682.JPG

Hozzávalók:

– 3 tojás (2 teljes, 1 fehérje)

– 40 gramm fehérje

-víz

-kis édesítőszer 

-kis olaj

Öntethez: 

-pár szem málna

-cukormentes málnás apenta

– 20 gramm vaníliás fehérje 

 

Elkészítés:

A hozzávalókat egy tálban összekeverjük, addig keverjük, míg csomó mentes tésztát nem kapunk. Egy kis olajat felhevítünk erre öntünk egy kis tésztát. Proteintől függő, hogy mennyi idő alatt lesz készen.

Az öntetet is összekevertem, minden egyes lap közé tettem kicsit végül a tetejét is leöntöttem, pár szem málnával díszítettem. 

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!